Известие

Collapse
No announcement yet.

Скърцане от носачи на Алфа 147

Collapse
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Първоначално публикувано от novice Покажи съобщение
    alfaracer, какво е положението с експеримента една година по-късно? Приложимо ли е на 147?
    Към oстаналите - като се гресират при монтажа тампоните, колко издържа докато се разскърца пак или до ново смазване/смяна на носачи? Каква марка носачи ползвате и рециклирате ли ги или директно сменяте?
    Разлика между носачите на 147 и 156 няма.
    Аз не карам много , с тампоните на Туйнгото съм 8-9хил км. и за сега съм супер доволен. Пак казвам погледнете носача на 159-ката най-накрая италианците са решили проблема, но чак през 2006-та.
    Last edited by alfaracer; d.m.y г., 13:16.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

    Comment


    • #17
      Леле, ако трябва да сменям окачване на 20 000км заради това тропане и скърцане, колата си излиза дебела, златна направо, нищо че цената и е наполовина от тази на А3...
      Положението е следното - на снимка по обява в мобилето всички са лачени от 2008-ма-2006-та, а като се отиде и се запали, а тя обикновено не пали от пръв път и се почва - пушек, дискове, накладки, ремъци, пружини, гуми за смяна, реглаж, портокалова боя от пребоядисване, опърпан салон и сигурно още куп скрити боклуци...Или ако пали веднага, то другите неща със сигурност са за ремонт.
      Сега може ли някой да ми даде координати на Ферариста моля, на ЛС, че в търсачката не го намирам. Съжалявам за ламерския въпрос. Или на доверен сервиз в който да мина единия дарак, който гледахме - на крикове да се гледа отдолу колко са му ръждите и на компютърна диагностика да си изпее проблемите и да каже защо от леко чукване на волана подскача като картинг и та само с 80 в час. Искам и ние с моя механик да можем да я погледнем отдолу и резултатите от компютъра, т.е. да ни допуснат да гледаме. Той има къде да я гледа отдолу в неговия сервиз на крикове, но няма софтуер за Алфа, само за Пежо. А да я разкарвам само на диагностика на 10 места преди покупката си излиза дебело.
      И друго - колко струва смяна на съединител, че ми казват едни дебели цифри, като му дойдело времето.
      Last edited by novice; d.m.y г., 16:14.
      За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

      Comment


      • #18
        Съединителят излиза около 350-400 лева комплекта в зависимост от производителя, като в цената не е включен труда. А по отношение на обявите в Мобиле БГ не мисля, че картинката е толкова апокалиптична, виждал съм в автокъщи супер запазени 147-ци, но си трябва обикаляне.
        Last edited by dansguardian; d.m.y г., 16:51.
        Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
        Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
        Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
        Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

        Comment


        • #19
          Първоначално публикувано от novice Покажи съобщение
          Здравейте!
          Ще купувам 147, фейс от 2006-та или 2008-ма или поне такова е желанието ми. Ходих да огледам една днес от 2006-та, внос от Австрия - добър двигател и някои поизгнили неща отдолу - пружини, дискове и т.н. Има си някои неща за смяна по нея, обаче окачването отпред скърца откъм тампоните, въпреки, че са били смазани наскоро да не скърцат. Най-лошото е, това, което ми казва и механикът ми, с който ходя на огледите, че дори да сложа полиуретавои тампони, скърцането на тази кола щяло да е перманентно, дори да се влошава. Вярно ли е това? Той по принцип работи в серзиза на Пежо, не е случаен човек, предлага ми обслужен Голф 4, кола която ненавиждам, но все пак се съобразява с моето желание да карам друга марка кола. Той по принцип не е и фен на новите коли и кара Ауди 80 по тази причина, но, вярно ли че скърцането от окачването на 147 няма лек? Човек, карал 147 и сменил я за БМВ Е46 ми каза също да не си взимам Алфа, понеже скърцала и тракала отвсякъде, не само окачването, но и пластмасите в салона, но наистина ли няма оправия окачването? От това зависи Алфа ли ще взема или Ауди А3, което макар и почти двойно по-скъпо, поне било със здравината на Голф 4 според същия механик.
          Иначе същата Алфа беше с алуминиеви 17-ки, с които вози доста твърдо и за нашите улици трябва да се сменят и също така воланът беше твърде отзивчив и колата подскача при най-малкото му почукване в някоя посока. Явно е на спорно окачване? Благодаря в аванс за отзивите.

          Някой да има отзиви от автокъща Кончето? Че съм чувал за някаква 156-ца там, която минала през всички автокъщи в София и не можела да се продаде, понеже имала някаква крими история. Сега там също има една 147, която седи вече половин година, падна и цената доста и пак не може да се продаде.



          Колега аз съм човек сменил две BMW-та,легендарните Е36,едно Audi A3 8L (това са първата генерация) и една Alfa 156,едно лято карах за 6 седмици и Audi A4.От баварските автомобили по здрави няма,здрави са като руски комбайни.Окачване,двигател,купе сичко е часовник.Стига да е бензиново ренде.И най-важното с верига е.За мен това е сериозен плюс,понеже спестява бая пари за смяна на ангренажен комплект.С дизелаците може да имаш скъпи ядове от към двигател и турбини.A3-ката може да има здраво окачване,ама всичко друго е пълен боклук,скъпа кола за която плащаш само името ,,Audi,, На мен ми счупи джобовете от разходи.Двигатела беше часовник,но два пъти в рамките на една годиния ревизия на турбина.Другото беше,е че се нещо по купето секи месец се чупеше.Я центарлно,я механизми за прозорците........я механизма там където вратата си щраква за скобата на купето.......Абе пълен боклук......Добре че се отървах от нея.Алфата бях доволен от нея,и аз го имах това скърцане но идваше от зад някъде.И то се чуваше само като минеш през легнал полицай.Но не беше дразнещо и едвали мога да го определя като технически проблем.Гледам,че си се насочил към хечбеци автомобили,аз също съм фен на хечбеците и сега съм се насочил към BMW Е46 316ti compact.Вървят супер и горят много малко.Извън градско 5,5л. бензин на 100км.

          ---------- Post added at 15:59 ---------- Previous post was at 15:49 ----------

          Първоначално публикувано от dansguardian
          Здравей novice! Като човек, който вече е сменил 2 броя Алфа 156 ти казвам да не си купуваш кола от тази марка. Окачването е под всякаква критика и издържа в пъти по-малко от това на VW или AUDI. Имам приятели, които карат VW Passat, AUDI A3 и A4, BMW 3 и 5 серия и в сравнение с мен са супер доволни от колите си, сменят само масло, филтри и накладки, няма нещо да скръцне или да хлопне. Аз на моята кола веднъж годишно правя предница (това е Ахилесовата пета на марката), или носачи, или кормилни накрайници, или тампони на стабилизиращата щанга. Слагал съм и чисто нови предни носачи TRW (казват, че с такива излизала колата от завода), ами изкарват около година, или с други думи около 25000 км с моето темпо на шофиране, започват да тропат и/или да скърцат, което е супер дразнещо. Единственото, за което им свалям шапка на италианците, това е визията на колата, в дизайна са ненадминати, както и дизайна на таблото, който е персонализиран и с акцент към шофьора. Лично за мен това е и единственият плюс. Но в средата на Декември на италианската ла путана и изтича прегледа и гражданската отговорност, от там - мотора се продава, някоя и друга част се обявява във форума за продажба, а купето го засилвам с 200 към Надин, Екометал Инженеринг etc. Следващата ми кола ще бъде VW Passat 1.9 TDI 110 hp. Като визия е много назад след Алфите, но за сметка на това е здрава като Т72, факт. С няколко думи - толкоз.



          Колега няма как да ме убедиш,че Алдито А4 е по малко трошливо от 156 и ефтино от към подръжка,па ка моли окачване.Аз бих предпочел 156,щото има също толкова хубава возия,но е спортна кола,отколкото тоя куфар А4,който освен возия всичко друго му е пълен боклук.Иначе това че твоите приятели с А4,по малко са правили окачване от теб,може би се дължи на това че по внимателно карат из дупките.
          SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

          Comment


          • #20
            Колега Оги & Татко Доги, пред дупките всички сме равни. А и когато дам 1к за предница как мислиш, дали минавам през дупките или се опитвам да ги избягвам на всяка цена? Колкото до А4-ката, която си карал явно си попаднал на кофти екземпляр. На най-добрият ми приятел А4-ката е 99-ти набор и е супер здрава, двигателят е легендарния 1.9 ТДИ, казвам ти няма толкова здрав мотор, нафтата не я смуче, а я мирише.
            П.С. Наистина Алфа 156 е спортна кола, но само GTA версията, останалото са обикновени прости бензинояди.
            Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
            Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
            Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
            Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

            Comment


            • #21
              Първоначално публикувано от dansguardian Покажи съобщение
              Колега Оги & Татко Доги, пред дупките всички сме равни. А и когато дам 1к за предница как мислиш, дали минавам през дупките или се опитвам да ги избягвам на всяка цена? Колкото до А4-ката, която си карал явно си попаднал на кофти екземпляр. На най-добрият ми приятел А4-ката е 99-ти набор и е супер здрава, двигателят е легендарния 1.9 ТДИ, казвам ти няма толкова здрав мотор, нафтата не я смуче, а я мирише.
              П.С. Наистина Алфа 156 е спортна кола, но само GTA версията, останалото са обикновени прости бензинояди.


              От към подръжка А3 ми излизаше по скъпо от 156. А подръжката на А4 е по скъпа от на А3.1.9 ТDI е здрав, ама ако е подържан по книжка още от ден 1-ви. Ако е карана от някой стиснат турчин в Германия, само с масло от Лидлл тогава ще видиш лошото лице на 1.9 tdi жадно за ремонти и безкомпромисно към твоя джоб.
              SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

              Comment


              • #22
                dansguardian, това предполагам е без демпферния маховик?
                Все пак, някой да даде контакти на ферариста и на някой читав сервиз за компютърна диагностика и вдигане на колата на подемник, за да се огледа отдолу? Секцията със сервизи нещо е празна?
                Иначе и 4-те 147 от Италия, които гледахме днес и от които 2 уж от 2008-ма, нямаха никаква сервизна история, пушеха в синьо и палеха трудно или имаха заминал и твърд съединител. Само една кояго гледах уж вност от Австрия имаше такава история, но и доста ръждичка по пружините...
                Last edited by novice; d.m.y г., 21:46.
                За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

                Comment


                • #23
                  Първоначално публикувано от novice Покажи съобщение
                  dansguardian, това предполагам е без демпферния маховик?
                  Все пак, някой да даде контакти на ферариста и на някой читав сервиз за компютърна диагностика и вдигане на колата на подемник, за да се огледа отдолу? Секцията със сервизи нещо е празна?
                  Иначе и 4-те 147 от Италия, които гледахме днес и от които 2 уж от 2008-ма, нямаха никаква сервизна история, пушеха в синьо и палеха трудно или имаха заминал и твърд съединител. Само една кояго гледах уж вност от Австрия имаше такава история, но и доста ръждичка по пружините...
                  Приятелю само кола от Италия не си взимай.Аз живея тук и знам как се поддържат колите.С една дума никак,кара се докато се счупи.На тия не им пука за нищо !
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
                  Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Първоначално публикувано от eproHD Покажи съобщение
                    Приятелю само кола от Италия не си взимай.Аз живея тук и знам как се поддържат колите.С една дума никак,кара се докато се счупи.На тия не им пука за нищо !
                    Това е нещо като правило и до известна степен то е обосновано. Но има и своите немалко изключения.
                    Моята кола е внесена от Италия и няма никакви признаци от идиотско каране и съсипване. Предполагам, че и много други колеги имат подобни наблюдения.

                    Аз бих казал друго:

                    Не ходете до Италия за да си купувате кола от там.
                    Аз направих тази глупост преди години.


                    159 1.8 MPI
                    166 2.0 TS (ex)

                    Comment


                    • #25
                      Колега novice, воланът на Алфите просто е бърз - има ход два оборота от упор до упор. Затова така "подскача" ако не си му свикнал. Това не е дефект.

                      Ферарист:
                      http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=1608
                      166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
                      ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

                      Comment


                      • #26
                        Първоначално публикувано от кученцетоОгиитаткоДоги Покажи съобщение
                        От към подръжка А3 ми излизаше по скъпо от 156.
                        Ще бъдеш ли така добър, да опишеш подробно, с кое поддръжката на А3 е по-скъпа от 156 ?
                        ex - 147 16v multijet

                        Comment


                        • #27
                          Първоначално публикувано от ecotronic Покажи съобщение
                          Това е нещо като правило и до известна степен то е обосновано. Но има и своите немалко изключения.
                          Моята кола е внесена от Италия и няма никакви признаци от идиотско каране и съсипване. Предполагам, че и много други колеги имат подобни наблюдения.

                          Аз бих казал друго:

                          Не ходете до Италия за да си купувате кола от там.
                          Аз направих тази глупост преди години.


                          Не разбирам само защо да не отиде човек до Италия,ако същите коли са и по нашенските автокъщи.Или ще попаднещ на дарак или на изключение както ти ги нарече.

                          ---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

                          Първоначално публикувано от emzo Покажи съобщение
                          Ще бъдеш ли така добър, да опишеш подробно, с кое поддръжката на А3 е по-скъпа от 156 ?


                          Ами сравнявах цените на ангренажния комплект без водна помпа.На Континентал за 156 най-ефтиния е 100 евро на алдито а3 200 евро.
                          SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

                          Comment


                          • #28
                            Благодаря за инфото, колега tonov. Карал съм 156 преди 8г. и не съм забелязал воланът и да е така скоклив. Просто механикът ми свикнал с Пежо/VW и явно също не свикнал на такъв волан и беше удивен как подскача колата встрани при най-малкото почукване на волана в някоя посока. Затова реши, че може би е лош реглаж.
                            Утре ще питам за тези полиуретанови тампони, макар че същият механик ме предупреди за тях, българско производство и ми каза, че дори с тях ще скърца, поради това че влиза вода и пясък в леглата им и същите действат като абразив.
                            Някой може ли да препоръча добър сервиз на Алфи за София, където ще ни допуснат при огледа на колата отдолу и до компютъра при компютърната диагностика?
                            Иначе колкото до избора от къде да бъде колата - такъв нямам. Всичко е от Италия, от Австрия и Швейцария ако има нещо, са единични бройки и то обикновено е изгнило, но със сравнително здрав мотор. Така че ако имате познат, който може да внесе нещо по поръчка, дайте координати да се видим в София, моля. Италианките бяха като нови отдолу, но моторите им са пълна скръб. Иначе не знам къде някои колеги виждат читави колици по обявите, но в момента в мобиле, карс и кармаркет в цялата страна от 2008-ма няма читава кола, всичко е напудрена каруца с празна сервизна история, която трябва да се продаде за много пара и да се вкарат в нея поне 2 хилки още, без застраховките и регистрацията, за да върви що годе нормално.
                            Last edited by novice; d.m.y г., 23:51.
                            За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

                            Comment


                            • #29
                              Първоначално публикувано от кученцетоОгиитаткоДоги Покажи съобщение
                              Ами сравнявах цените на ангренажния комплект без водна помпа.На Континентал за 156 най-ефтиния е 100 евро на алдито а3 200 евро.

                              Да, агренажа е по-скъп, но не мисля, че е проблем за 50000км.

                              Я сравни окачването.
                              п.с. едно а3 окачване ще надживее поне 2 пъти това на 147/156
                              ex - 147 16v multijet

                              Comment


                              • #30
                                Първоначално публикувано от emzo Покажи съобщение
                                Да, агренажа е по-скъп, но не мисля, че е проблем за 50000км.

                                Я сравни окачването.
                                п.с. едно а3 окачване ще надживее поне 2 пъти това на 147/156


                                За 147 не мога да кажа нищо, но една кола не е само окачване.Аз под подръжка имах предвит по скоро от към двигател.Иначе за окачване не е много уместно сравнението 156/А3 защото едната возия е коренно различна от другата.И продължавам да си мисля е че живота на едно окачване без значение неговия тип, е способноста на шофьора да заобикаля дупките
                                SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

                                Comment

                                Working...
                                X